Samenwerking EKH en LEEA maakt hijsen nog veiliger

EKH (Erkende Keurbedrijven Hijs- & Hefmiddelen) en LEEA (Lifting Equipment Engineers Association) gaan nauwer samenwerken. Veilig hijsen is daarbij het centrale uitgangspunt. Beide organisaties hebben als doel om de veiligheids- en kwaliteitsstandaarden binnen de hijs- en hefindustrie naar het hoogst mogelijke niveau te brengen. Door het uitwisselen van ervaringen, werkvoorschriften en expertise, kunnen de leden van EKH en LEEA nog beter ondersteund worden. En dit biedt de gebruikers (werkgevers én werknemers) van hijs- en hefmiddelen meer zekerheid dat ze met veilige middelen werken.

EKH (Erkende Keurbedrijven Hijs- & Hefmiddelen) en LEEA (Lifting Equipment Engineers Association) gaan nauwer samenwerken. Veilig hijsen is daarbij het centrale uitgangspunt. Beide organisaties hebben als doel om de veiligheids- en kwaliteitsstandaarden binnen de hijs- en hefindustrie naar het hoogst mogelijke niveau te brengen. Door het uitwisselen van ervaringen, werkvoorschriften en expertise, kunnen de leden van EKH en LEEA nog beter ondersteund worden. En dit biedt de gebruikers (werkgevers én werknemers) van hijs- en hefmiddelen meer zekerheid dat ze met veilige middelen werken.

LEEA is een wereldwijde handelsvereniging die meer dan 1.200 leden in ruim 70 landen vertegenwoordigt. EKH is de overkoepelende vereniging voor erkende keurbedrijven voor hijs- en hefapparatuur, met 65 leden gevestigd in Nederland. Doordat de uitgangspunten van beide organisaties vergelijkbaar zijn, zal de samenwerking van hijsexperts maximale synergie opleveren om beider visie te realiseren en de industrie vooruit te helpen.

Ross Moloney, CEO van LEEA: “Wij zijn verheugd om samen te werken met EKH, een organisatie die hoog aangeschreven staat en is uitgerust met de toekomstvisie die nodig is om de wereldwijde hijsindustrie te ondersteunen. Deze stap is niet alleen gunstig voor onze leden, maar gaat ook over het samenstellen van een netwerk van partners die samen kunnen pleiten voor verbeterde veiligheidsstandaarden wereldwijd, wat een cruciaal aspect is van de internationale aanpak van LEEA.”

Maarten van der Velden, voorzitter van EKH: “Met deze samenwerking kunnen wij onze leden nog beter ondersteunen, door ze exclusief toegang te geven tot het wereldwijde kennissysteem van LEEA op het gebied van richtlijnen, technische vragen, nieuws, relevante documenten en veiligheidswaarschuwingen. Samen streven we de hoogste standaard in de wereldwijde hijsindustrie na. En nog belangrijker, we maken hijsen voor de gebruiker veiliger.”